اخبار

افزایش 6 درصدی تولید برق نیروگاه رامین اهواز در گرمترین ماه سال

افزایش 6 درصدی تولید برق نیروگاه رامین اهواز در گرمترین ماه سال
این نیروگاه درمرداد ماه سال جاری با تولید یک میلیون و 132 هزار و 652مگاوات ساعت نسبت به میزان تولید مشابه سال گذشته 6/31% افزایش تولید داشته است که این میزان تولید طی 3 سال گذشته و با توجه به گرمای طاقت فرسای تابستان بی سابقه بوده است .

داوود محمودی مدیرعامل نیروگاه رامین با اشاره به مصرف بالای انرژی برق درکشور بویژه استان خوزستان ، به ساختار و چالشهای این نوع نیروگاههای بخاری پرداخت و اظهار داشت : نیروگاه رامین با همت و تلاش کارکنان خود توانسته است با تولید پایدار انرژی برق نقش مهمی در تامین آسایش مردم ، توسعه زیرساختهای منطقه و تامین برق موردنیازصنایع داشته باشد و با توجه به اینکه این نیروگاه در آستانه 40 سالگی فعالیت مستمر و خدمت رسانی خود قرار دارد ، این افزایش تولید در شرایط محیطی بالای 53 درجه سانتیگرادی و رطوبت 85 درصدی  ، بیانگر بهره برداری مطلوب ، نظارت های دقیق مهندسی ، اقدامات پیشیرانه و انجام بموقع عملیاتهای تعمیراتی توسط کارکنان متعهد خود می باشد .

وی همچنین ضمن تقدیر از کارکنان تلاشگر این نیروگاه در تولید پایدار انرژی برق گفت :  این نیروگاه درمرداد ماه سال جاری با تولید یک میلیون و 132 هزار و 652مگاوات ساعت نسبت به میزان تولید مشابه سال گذشته  6/31% افزایش تولید داشته است که این میزان تولید  طی 3 سال گذشته و با توجه به گرمای طاقت فرسای تابستان بی سابقه بوده است .

محمودی در ادامه میزان تولید راکتیو مردادماه این نیروگاه را 551664 مگاوار در بازه زمانی 4354 ساعت عنوان نمود. وی همچنین با اشاره به روند کاهش میزان مصرف مازوت و افزایش استفاده از سوخت گاز  اظهار داشت : پایبندی به مسائل زیست محیطی و همچنین استفاده از سوخت پاک از رویکردهای مهم ما طی سالهای اخیر بوده و در تداوم اجرای این روند مصمم و جدی هستیم .

وی در ادامه این گزارش فنی میزان متوسط تولید لحظه ای واحدهای این نیروگاه را 260 مگاوات عنوان نمود و  افزایش 13 مگاواتی متوسط تولید لحظه ای ،  کاهش و بهبود ضریب مصرف داخلی و کاهش خروجهای اضطراری را نیز از شاخصهای عملکرد مطلوب این نیروگاه  در مرداد سال جاری نسبت به مرداد سال گذشته دانست .

 لازم بذکر است نیروگاه رامین اهواز با 6 واحد تولیدی و با مجموع 1850 مگاوات ، تامین کننده حدود ۴۰ درصد برق مورد نیاز استان خوزستان و 4 درصدکشور است و با توجه به توان و ظرفیت تولیدی آن ، نقش مهمی در تثبیت  و تقویت شبکه سراسری برق کشور ایفا می کند .
۱۱ شهریور ۱۳۹۶ ۰۷:۴۹
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۶۱۸