اخبار

تولید بیش از 10 میلون و 417 هزار مگاوات ساعت انرژی برق توسط نیروگاه رامین اهواز

تولید بیش از 10 میلون و 417 هزار مگاوات ساعت انرژی برق توسط نیروگاه رامین اهواز
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز از تولید 10 میلیون و 417 هزار و 278 مگاوات ساعت انرژی برق و عبور از سهمیه پیش بینی شده این نیروگاه در سال 1395 خبر داد.
در سال 1395 محقق شد
 تولید بیش از 10 میلون و 417 هزار مگاوات ساعت انرژی برق توسط نیروگاه رامین اهواز
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز از  تولید 10 میلیون و 417 هزار و 278 مگاوات ساعت انرژی برق و عبور از سهمیه پیش بینی شده این نیروگاه در سال 1395 خبر داد.
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز :  مهندس داوود محمودی مدیرعامل این نیروگاه با علام این خبر گفت : تولید پایدار انرژی برق و پشتیبانی از شبکه برق کشور مهمترین رسالت نیروگاه رامین در منطقه جنوب غرب کشور است و از آنجائیکه استان خوزستان بدلیل مصرف بالای انرژی برق بخاطر شرایط اقلیمی و استقرار صنایع بزرگ پس از استان تهران در رتبه دوم قرار دارد ، بر اهمیت و نقش استراتژیک بزرگترین نیروگاه بخاری کشور افزوده است .
وی با اشاره به تلاش و همت کارکنان این نیروگاه در نگهداری ، تعمیرات و بهره برداری اصولی از  واحدهای نیروگاه ،  گذر از پیک تابستان  و تولید برق مورد نیاز مردم و صنایع کشور را از دغدغه های مهم مدیران صنعت برق و کارکنان این نیروگاه دانست و اظهار داشت :  در سال گذشته برای اولین بار بمنظور صیانت از محیط زیست و همچنین کاهش استهلاک و چالشهای فنی ،  استفاده مداوم هر 6 واحد این نیروگاه از سوخت گاز را  ، جایگزین سوخت مازوت نمودیم و اظهار امیدواری نمود با تامین گاز موردنیاز این نیروگاه شاهد تداوم تولید انرژی پاک در این نیروگاه  1850 مگاواتی باشیم .
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز همچنین گفت : اعتماد به نیروی انسانی متخصص و انجام کامل تعمیرات اساسی برای اولین بار بدست کارکنان نیروگاه ، توجه به ساخت قطعات و تجهیزات درون نیروگاهی ، ساخت تجهیزاتی همچون سیستم کنترل توربین و همچنین تولید روغن های  هیدرولیک و روانکاری توربین را جلوه ای از خودکفایی ملی برشمرد بطوریکه این نیروگاه را پیشرو در عملی نمودن اقتصاد مقاومتی در سطح وزارت نیرو دانست .
شایان ذکر است نیروگاه رامین اهواز با 6 واحد تولیدی و باظرفیت 1850 مگاوات ساعت بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تقویت ، تثبیت و پایداری شبکه برق ایفاء می کند.
۲ اردیبهشت ۱۳۹۶ ۱۶:۵۱
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۱,۵۸۹