اخبار

علف چینی جهت جلوگیری از حریق در تأسیسات

بمنظور جلوگیری از حریق های احتمالی اطراف تأسیسات در فصل تابستان ، طرح علف چینی در نیروگاه رامین اجرا شد.

علف چینی جهت جلوگیری از حریق در تأسیسات نیروگاه رامین
در راستای جلوگیری از حریق های احتمالی اطراف تاسیسات نیروگاه(پست ها – ترانسها –مازوتخانه ها و سایر تأسیسات)در فصل تابستان ، گام اول طرح علف چینی و خروج علفهای هرز در تاسیسات ساحلی کارون اجرا شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین ، نوشین جاوید کارشناس ناظر بر فضای سبز این نیروگاه ، با اشاره به ضرورت اجرای این طرح گفت: با توجه به بارش باران در سال گذشته، امسال شاهد حجم زیادی از علف های هرز و نیزارها در اطراف تأسیسات نیروگاه رامین هستیم که  تهدیدهای بالقوه برای نقاط حساس هستند و احتمال دارد به دلیل گرم شدن هوا در استان خوزستان دچار حریق شوند.

جاوید یادآور شد: در صورت تماس گیاهان با تاسیسات ، تجهیزات باعث زنگ زدگی و خوردگی شده و جمع شدن جوندگان موذی و حشرات و از سوی دیگر حوادث آتش سوزی ناشی از خشک شدن علف ها و نیزارها در فصل تابستان خطر آفرین است که مقابله با اینها امری بسیار ضروری و حیاتی است.

وی افزود: در استان خوزستان که جزو مناطق گرمسیر کشور محسوب می شود علف های هرز و روئیدنی های دیگر از نیمه دوم فروردین ماه خشک شده و به صورت بالقوه قابل اشتعال هستند که با تدابیری که اندیشیده شده با همکاری مدیران مربوطه و کارگران زحمت کش واحد فضای سبز نیروگاه طی مدت زمان سه هفته به صورت فیزیکی نسبت به هرس علف های هرز و نیزارها اقدام نمودیم.

۱۹ خرداد ۱۳۹۹ ۱۸:۳۰
روابط عمومی نیروگاه رامین |
تعداد بازدید : ۷۶۰