اخبار

با تولید همزمان و لحظه ای 1500 مگاوات در ساعت؛

هر 6 توربین نیروگاه رامین اهواز در مدار تولید قرار دارند

هر 6 توربین نیروگاه رامین اهواز در مدار تولید قرار دارند
همزمان با اوج گرمای بی سابقه تابستان هر 6 توربین نیروگاه رامین اهواز با مجموع تولید لحظه ای بیش از 1500 مگاوات ساعت در مدار قرار دارند.
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز ، محسن حافظی مدیرعامل نیروگاه رامین با اعلام این خبر گفت: انرژی برق بعنوان یکی از مهمترین زیرساختهای جوامع نقش مهمی در رفاه و توسعه کشورها ایفا میکند و بر همین اساس ما نیز همواره سعی می کنیم با اجرای تعمیرات پیشگیرانه و اضطراری ، اقدامات فنی و مهندسی و پشتیبانی بهره برداری اصولی و همچنین حفاظت از تجهیزات و نیروی انسانی و تأمین ایمنی لازم توانستیم واحدهای تولید برق این نیروگاه را با حداکثر توان در مدار تولید برق قرار دهیم. 
حافظی ضمن تقدیر از تلاش کارکنان نیروگاه رامین گفت: طی فصل های پائیز و زمستان سال گذشته پروژه ها و عملیات های تعمیراتی همچون تعمیرات اساسی واحد 305 مگاواتی شماره 2 و تعمیرات میان دوره ای و رفع محدودیت تولید 5 واحد دیگر نیروگاه رامین را اجرایی نمودیم و خرسندیم که همزمان با اوج گرمای تابستان سال جاری حاصل این اقدامات ، تولید پایدار انرژی حیاتی برق با هر 6 توربین نیروگاه رامین به ظرفیت لحظه ای بیش از 1500 مگاوات ساعت همراه است. 
وی با دعوت از مردم به صرفه جویی این انرژی افزود: تولید انرژی برق بویژه در نیروگاههای حرارتی با سختی ها ، چالش ها و خطرات متعددی همراه است و تلاشگران صنعت برق حراتی نهایت تلاش خود را جهت تولید پایدار این انرژی و خدمت رسانی به مردم و صنایع صورت می دهند. 
وی گفت: انتظار داریم هموطنان نیز با صرفه جویی و مدیریت مصرف این انرژی ضمن کاهش فشار به شبکه سراسری برق کشور زمینه برخورداری مستمر و پایدار همه هموطنان بویژه مردم مناطق گرمسیر از این انرژی را فراهم سازند.
لازم بذکر است نیروگاه رامین اهواز بعنوان بزرگترین نیروگاه بخاری ایران نقش مهمی در تأمین برق مورد نیاز استان خوزستان و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا میکند.
۱۲ تیر ۱۴۰۳ ۱۱:۵۹
روابط عمومی نیروگاه رامین www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۸۳