اخبار

در سه ماهه نخست سال جاری تحقق یافت;

افزایش 27 درصدی تولید برق نیروگاه رامین اهواز

افزایش 27 درصدی تولید برق نیروگاه رامین اهواز
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز ،محسن حافظی مدیرعامل نیروگاه رامین میزان تولید انرژی برق این نیروگاه در سه ماهه نخست سال جاری را  1 میلیون و 867 هزار و 374  مگاوات ساعت ذکر کرد که این میزان تولید در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 27.6 درصد افزایش داشته است.

وی  گفت: پیک مصرف برق در استان خوزستان به دلیل آغاز زودرس گرمای هوا و دمای بالای 50 در هفته های اخیر زودتر شروع شده و همین موضوع بر اهمیت تولید پایدار و ثبات انرژی برق افزوده است.

حافظی با اشاره به تعمیرات اساسی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره 2 و میان دوره‌ای دیگر واحد‌های تولیدی طی ماه‌های اخیر ادامه داد: امیدواریم تا پایان فصل تابستان و پیک مصرف برق، شاهد تداوم پایداری و افزایش سطح تولید این انرژی در نیروگاه رامین باشیم.

 

حافظی همچنین همه شهروندان را مصرف بهینه این انرژی حیاتی دعوت نمود و اظهار داشت: با صرفه جویی و کاهش فشار به شبکه سراسری برق کشور نیروگاه های تولید برق نیز با فشار و چالشهای کمتری این انرژی را بصورت مستمر و پایدار تولید و به شبکه ارائه می دهند.

 

گفتنی است نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی را در تقویت، تثبیت و پایداری شبکه سراسری برق کشور ایفاء می‌کند.
۴ تیر ۱۴۰۳ ۱۴:۱۰
روابط عمومی نیروگاه رامین www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۴۸