اخبار

پیشاهنگ، مدیرعامل برق حرارتی؛

عزم جدی نیروگاه‌های حرارتی برای تامین برق پایدار تابستان

عزم جدی نیروگاه‌های حرارتی برای تامین برق پایدار تابستان
مدیرعامل شرکت مادرتخصصی برق حرارتی با اشاره به عزم جدی صنعت برق حرارتی جهت تامین برق مورد نیاز مردم، از آمادگی نیروگاه‌های حرارتی برای تولید حداکثری برق در پیک تابستان امسال با حداکثر ظرفیت ممکن خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز ، عبدالرسول پیشاهنگ با حضور در نیروگاه رامین‌اهواز آخرین وضعیت واحد‌های تولید برق و سطح آمادگی این نیروگاه بخاری را مورد بررسی قرار داد و از نزدیک در جریان اقدامات پیشگیرانه و چالش‌های این نیروگاه جهت گذر از پیک برق تابستان ۱۴۰۳ قرار گرفت.

پیشاهنگ در این بازدید با اشاره به عزم جدی صنعت برق حرارتی جهت تامین برق مورد نیاز مردم و شبکه سراسری، از آمادگی نیروگاه‌های برق حرارتی برای تولید حداکثری انرژی حیاتی برق در پیک تابستان سال جاری با حداکثر ظرفیت ممکن خبر داد.

 

پیشاهنگ نیروگاه‌های حرارتی را خط مقدم تامین برق کشور دانست و گفت: تولید این انرژی در نیروگاه‌های حرارتی از پیچیدگی‌ها، چالش‌ها و سختی‌های متعددی همراه است و تلاشگران این صنعت نهایت تلاش خود را جهت رفع چالش‌ها بکار گرفته تا با تولید پایدار این انرژی خدمت‌رسان شایسته‌ای برای مردم شریف کشورمان باشند.

 

پیشاهنگ پایان یافتن تعمیرات اساسی و میان دوره‌ای انجام گرفته نیروگاه‌ها در فصول پاییز و زمستان را نقطه قوتی جهت آغاز تولید حداکثری نیروگاه‌ها در فصل تابستان برشمرد و افزود: نقش صنعت برق حرارتی در تامین آسایش مردم و نیاز صنایع بسیار مهم و حیاتی است و هدف مجموعه نیروگاه‌های ما در سراسر کشور چیزی جز خدمت به مردم ایران به ویژه در فصل تابستان نیست.

 

وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته شده و طی برنامه‌های کوتاه مدت و بلند مدت نهایت تلاش خود را جهت رفع چالش‌های فنی نیروگاه‌های برق حرارتی بکار گرفته تا با حداکثر ظرفیت بتوانیم برق مورد نیاز شبکه سراسری را تامین کنیم.

 

پیشاهنگ با اشاره به مشکلات نقدینگی و فرسودگی تجهیزات برخی از نیروگاه‌ها، گفت: کارکنان نیروگاه‌ها با سخت‌‎کوشی و تلاش مضاعف سطح آمادگی واحد‌های تولید برق را افزایش داده و ما قدردان از خودگذشتگی و ایثار این عزیزان هستیم و درصدد هستیم با اجرای طرح تبدیل وضعیت پرسنل شرکتی گوشه‌ای از خدمات این تلاشگران را جبران کنیم.

مدیرعامل برق حرارتی اظهار داشت: آموزش و تربیت نیروهای متخصص از اهمیت بالایی برخوردار است و لازمه حداکثرسازی تولید برق نیروگاه‌ها را توجه به آموزش و انتقال تخصص و تجربه به نیروهای جوان عنوان کرد.

 

محسن حافظی، مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز نیز در این بازدید ضمن تشریح اقدامات صورت گرفته و ارائه گزارشی از آخرین وضعیت واحد‌های تولیدی، مهم‌ترین اقدامات انجام گرفته در نیروگاه رامین به منظور پایداری تولید برق در تابستان سال جاری را اجرای تعمیرات اساسی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره دو، تعمیرات میان دوره‌ای و اسیدشویی کندانسورهای سایر واحد‌های تولیدی، تعویض لوله‌های کندانسور واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره چهار، تعویض بسکت‌‎های ایرهیتر واحد ۳۱۵ مگاواتی شماره ۶، بازسازی و لایروبی برج‌های خنک کن، اجرای پروژه انتقال آب حیات به نیروگاه، ترمیم لوله‌های بویلر، لایروبی کارون و ساخت ایستگاه شناور پمپاژ آب تاسیسات ساحلی و جابجایی ترانس ۴۰۰ مگاواتی واحد دو عنوان کرد.

لازم بذکر است نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز مردم و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.
۳۱ خرداد ۱۴۰۳ ۱۳:۴۱
روابط عمومی نیروگاه رامین www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۵۱