اخبار

پس از تعویض لوله های معیوب کندانسور؛

واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۴ نیروگاه رامین اهواز به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۴ نیروگاه رامین اهواز به شبکه سراسری برق کشور متصل شد
مهمترین مزیت اجرای عملیات تعویض لوله های معیوب کندانسور، افزایش سطح خلا کندانسور، رفع محدودیت تولید و پایداری این واحد ۳۰۵ مگاواتی در تابستان و پیک برق پیش رو می باشد.
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز: محسن حافظی مدیرعامل نیروگاه رامین با اعلام این خبر گفت؛ کاهش سطح کیفی رودخانه کارون طی سالهای اخیر به یکی از چالشهای جدی ما جهت تولید پایدار انرژی برق تبدیل شده است و ناگزیریم جهت رفع این چالش ضمن صرف هزینه های هنگفت جهت تامین مواد شیمیایی و تصفیه آب مورد نیاز خود ، اقدام به اجرای عملیات های متعدد فنی و همچنین خرید و یا بازسازی و رفع محدودیت تجهیزات  نمائیم.
 وی با اشاره به اهمیت تولید و پایداری شبکه برق بویژه در استان خوزستان گفت ؛ کندانسورهای واحدهای تولید برق این نیروگاه نقش مهمی در فرآیند تبدیل بخار خروجی از توربین به آب و استفاده مجدد جهت پایداری واحد تولید برق دارند که متاسفانه بدلیل کاهش سطح کیفی آب ورودی و رسوب گذاری لوله ها باعث کاهش سطح خلا و تبادلات لازم و نهایتاً کاهش سطح تولید برق می شود.
حافظی گفت؛ با توجه به عمر بالای واحد‌های تولیدی نیروگاه رامین و شرایط حاد کندانسور واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۴ ، اقدام به خرید و تعویض ۹ هزار و ۸۰۰ لوله کندانسور این واحد نمودیم.
مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز مهمترین مزیت اجرای این عملیات را افزایش سطح خلا کندانسور، رفع محدودیت تولید و پایداری این واحد ۳۰۵ مگاواتی در تابستان و پیک برق پیش رو عنوان نمود.
وی همچنین گفت؛ در فاز دوم این پروژه قصد داریم در زمستان سال جاری اقدام به تعویض سایر لوله های معیوب این کندانسور نماییم تا یکی از مهمترین محدودیت تولید این واحد نیروگاهی پس از سالها بطور کامل مرتفع شود تا این واحد با حداکثر توان تولیدی در مدار تولید قرار گیرد.
لازم بذکر است نیروگاه رامین اهواز بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز مردم و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می کند.
۱۰ خرداد ۱۴۰۳ ۱۵:۳۲
روابط عمومی نیروگاه رامین www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۲۱