اخبار

صرفه جویی ۲/۵ میلیارد تومانی نیروگاه رامین اهواز با بازسازی دستگاه جت پرشر دیزل

صرفه جویی ۲/۵ میلیارد تومانی نیروگاه رامین اهواز با بازسازی دستگاه جت پرشر دیزل
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز ، با توان متخصصان نیروگاه رامین دستگاه دیزل پمپ جت پرشر مستعمل ، مورد بازسازی و آماده بهره‌برداری قرار گرفت. 
سعید پرشی سرپرست معاونت نگهداری و تعمیرات نیروگاه رامین در این باره گفت: دستگاه جت پرشر از جمله دستگاههای مهم مورد استفاده جهت از بین بردن رسوبات درون تیوب ها و لوله های کندانسورها و  مبدل های حرارتی با استفاده از فشار بالای آب می باشد که در موارد ضروری از آن استفاه می شود.
  
سعید پرشی گفت :کندانسورها از تجهیزات مهم و حساس نیروگاه می باشند که وظیفه تبدیل بخار خروجی از توربین به آب جهت استفاده مجدد در فرآیند تولید را به عهده دارند که این تجهیز به مرور زمان دچار رسوب گذاری و مسدودی لوله ها و نهایتا باعث کاهش خلاء‌ و کاهش تولید برق می شوند. 

 

پرشی افزود: با توجه به اهمیت این تجهیز، با همت و تلاش متخصصان نیروگاه اقدام به بازسازی و رفع چالشهای فنی یک دستگاه جت پرشر دیزل مستعمل  تیپ   225 zو همچنین بهینه سازی تغییر سیستم خنک کنندگی پلانجرها از آب به روغن و استفاده از subass group guide sleeve  مدرنیزه در هد پمپ نمودیم که هم اکنون نیز آماده بهره برداری و استفاده جهت رسوب زدایی کندانسورها می باشد. 

 

وی هزینه خرید دستگاه مشابه را حدود  ۱۵ میلیارد تومان و هزینه بازسازی این دستگاه مستعمل طبق مبلغ پیشنهادی پیمانکار حدود ۳ میلیارد تومان بوده که متخصصان نیروگاه رامین با صرف هزینه ۳۲۰ میلیون تومانی توانستند این دستگاه را بازسازی کنند که این امر سبب صرفه جویی بیش از 2/5 میلیارد تومان شده است .
۹ اردیبهشت ۱۴۰۳ ۱۰:۰۱
روابط عمومی نیروگاه رامین www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۵۱