اخبار

رشد تولید در نیروگاه رامین؛

افزایش ۹ درصدی تولید برق نیروگاه رامین اهواز در سال ۱۴۰۲

افزایش ۹ درصدی تولید برق نیروگاه رامین اهواز در سال ۱۴۰۲
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز : این نیروگاه توانست در سال ۱۴۰۲ بیش از ۸.۵ میلیون مگاوات ساعت انرژی برق تولید کند که این میزان تولید در مقایسه با میزان تولید سال ۱۴۰۱ از افزایش ۹ درصدی برخوردار بوده است.
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز ، محسن حافظی با اعلام این خبر گفت: با برنامه ریزی و اجرای طرحهای عملیاتی که در نیمه دوم سال ۱۴۰۱ صورت دادیم توانستیم مشکلات و محدودیت های فنی جهت تولید این انرژی در سال ۱۴۰۲ را رفع نماییم بطوریکه در تابستان و پیک برق سال ۱۴۰۲ شاهد افزایش ۴۰۰ مگاواتی نسبت به مدت مشابه سال ۱۴۰۱ بودیم.
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: تکیه بر تلاش، تجربه، تخصص و تعهد کارکنان این نیروگاه با وجود فرسودگی قطعات و تجهیزات نیروگاهی مهمترین عامل جهت این افزایش تولید بوده و توانستیم در سال ۱۴۰۲  بیش از ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار مگاوات ساعت انرژی برق تولید و به شبکه سراسری منتقل کنیم.
 وی اظهار داشت: هم اکنون نیز با اجرای برنامه های عملیاتی همچون تعمیرات اساسی واحد شماره ۲ ، تعمیرات میان دوره ای سایر واحدها، تعمیرات اساسی برجهای خنک کن و سایر پروژه های فنی در جهت بهبود و ارتقای سطح آمادگی نیروگاه جهت تامین برق مورد نیاز مردم و پشتیبانی از شبکه سراسری گام برمی داریم.
 لازم به ذکر است نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگ‌ترین نیروگاه بخاری کشور می‌باشد و نقش مهمی در تأمین برق مورد نیاز مردم و صنایع استان خوزستان و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.
۶ فروردین ۱۴۰۳ ۱۴:۴۶
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۹۶