اخبار

با اجرای عملیات های اضطراری در شرایط سخت و طاقت فرسا

عزم جدی نیروگاه رامین اهواز در گذر از پیک برق تابستان

عزم جدی نیروگاه رامین اهواز در گذر از پیک برق تابستان

 

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز: در حالی که دمای هوا در استان خوزستان طی روزهای اخیر به  ۵۵ درجه سانتیگراد رسیده است، تلاشگران نیروگاه رامین اهواز در محیطی سخت و طاقت فرسا خود را به آب و آتش می زنند تا بتوانند هر ۶ واحد تولید برق این نیروگاه را همچنان در مدار نگه دارند.

محسن حافظی مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز  با اشاره به در مدار بودن هر ۶ واحد این نیروگاه از مجموع تولید یکهزار و ۴۰۰مگاواتی برق بصورت لحظه ای توسط این نیروگاه خبر داد و  اظهار داشت: بسیاری از تجهیزات این نیروگاه همچون بویلر ها، والوها ، پمپها و... وظیفه تولید ،انتقال و تزریق بخار ۵۴۵ درجه سانتیگرادی با فشار ۲۴۰ اتمسفری را دارند که حرارت بالا و خطرات پیرامون این تجهیزات را به حدود ۶۵ درجه سانتیگرادی و رطوبت ۸۰ درصدی می رساند که این موضوع شرایط کار را برای این جهادگران سخت و طاقت فرسا نموده است.

وی با اشاره به شرایط آب و هوایی خوزستان بویژه در مردادماه گفت: با توجه به گرمای بی سابقه هوا و اهمیت پایداری تولید برق بویژه در استان خوزستان در بسیاری از عملیات ها ناگزیریم بدون اینکه واحد و یا تجهیز نیروگاهی را از مدار خارج کنیم تصمیم های سختی بگیریم و با وجود حرارت بالای تجهیزات و خطرات پیرامون آن، عملیات تعمیراتی را در سریع ترین زمان ممکن اجرایی کنیم تا بتوانیم با استمرار تولید برق به پایداری شبکه سراسری برق کشور  رفاه و آسایش مردم را تامین کنیم.

حافظی تعویض لوله های بویلر واحد۳۰۵ مگاواتی شماره یک، ترمیم لاین برگشتی و رفع نشتی درب کندانسور واحد۳۰۵ مگاواتی شماره دو ، رفع نشتی مسیر جکینگ یاتاقان توربین واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۴، رفع نشتی مسیر اصلی بخار 540 درجه واحد یک و همزمان تعمیر و رفع جامی والو 634 و رفع نشتی بویلرهای نیروگاه در شرایط بسیار سخت محیطی و گرمای طاقت فرسا را از اقدامات فنی و تخصصی این تلاشگران طی روزهای اخیر عنوان نمود.

لازم بذکر است نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تولید برق مورد نیاز استان خوزستان و شبکه سراسری برق کشور ایفا می کند.

۲ شهریور ۱۴۰۲ ۱۴:۴۵
روابط عمومی نیروگاه رامین www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۱۴۲