اخبار

با تکیه بر تولید هر ۶ واحد نیروگاه رامین اهواز

پایداری تولید برق در گرم‌ترین نقطه جهان

پایداری تولید برق در گرم‌ترین نقطه جهان
همزمان با گرمای بی‌سابقه و گذر ۷۲ هزار مگاواتی مصرف برق در ایران، تلاشگران نیروگاه رامین اهواز با عزم و اراده ای قوی هر ۶ واحد تولید برق این نیروگاه را در مدار تولید نگه داشتند تا شاهد آسایش مردم در گرم‌ترین نقطه جهان باشیم.

 

به گزارش روابط عمومی محسن حافظی مدیرعامل این نیروگاه اظهار داشت: تولید انرژی حیاتی برق در نیروگاه‌های حرارتی که بیش از ۹۵ درصد برق کشور را تولید می‌کنند به مراتب سخت‌تر، پرهزینه‌تر و دارای چالش‌های متعددی است و نیروگاه رامین اهواز نیز به عنوان بزرگترین نیروگاه بخاری ایران نقش مهمی در تولید و عرضه این انرژی حیاتی به شبکه برق کشور به ویژه استان خوزستان ایفا می‌کند.

 وی با اشاره به رتبه دوم استان خوزستان در مصرف انرژی برق بدلیل گرمای بیش از حد و استقرار صنایع بزرگ گفت: طی روزهای اخیر استان خوزستان به عنوان یکی از گرم‌ترین مناطق جهان دمای بالای ۵۵ درجه سانتیگرادی را تجربه کرد که این موضوع بر اهمیت پایداری تولید برق نیروگاه رامین افزوده است.

حافظی گفت: این در حالیست که شبکه برق کشور برای اولین بار در تاریخ خود مصرف بالای ۷۲ هزار ساعت مگاواتی را تجربه نمود که این موضوع تولید پایدار و مستمر این انرژی را بیش از پیش حساس و حیاتی نموده است.

مدیرعامل نیروگاه رامین اظهار داشت : استقرار تجهیزات نیروگاهی که سیالات آب و بخار بالای ۵۴۰ درجه سانتیگرادی را منتقل و کنترل می‌کنند در کنار سازه‌های همچون بویلرها که دمای حدود ۱۳۰۰ درجه سانتیگرادی را در محفظه خود تبادل می‌کنند محیطی گرم و طاقت فرسای حدود ۷۰ درجه سانتیگرادی را بر فضای نیروگاه حاکم نموده که کارکنان این مجموعه با تکیه بر دانش و تجربه ارزشمند خود و به صورت شبانه روزی این شرایط دشوار را تحمل نموده تا بتوانند با اقدامات فنی و عملیاتی واحدهای تولید برق نیروگاه را همچنان در مدار تولید نگه داشته تا بتوانند شاهد آسایش مردم در این گرمای طاقت فرسا باشیم.

 حافظی گفت:  هم اکنون هر ۶ واحد این نیروگاه با مجموع تولید لحظه‌ای حدود ۱۴۰۰ مگاوات ساعت در مدار تولید قرار دارند.

 مدیرعامل نیروگاه رامین افزود: انرژی برق در نیروگاه حرارتی با چالش‌های متعددی تولید می‌شود و همکاران ما سختی‌های زیادی را متحمل می‌شوند تا برق مردم تامین شود و از مردم عزیز کشور خواهشمندیم با صرفه‌جویی در مصرف این انرژی تلاشگران این صنعت را در تداوم تولید، انتقال و توزیع این انرژی یاری نمایند تا شاهد استمرار خدمت رسانی صنعت برق به مشترکین عزیز باشم.

 گفتنی است نیروگاه رامین اهواز با قدمتی ۴۳ ساله و با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تولید برق مردم و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.

۱۰ اَمرداد ۱۴۰۲ ۱۴:۴۰
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۳۹۰