اخبار

با اجرای تعمیرات اساسی و رفع محدودیت ها؛

گامهای بلند نیروگاه رامین اهواز در جهت ارتقا سطح تولید برق در تابستان ۱۴۰۲

گامهای بلند نیروگاه رامین اهواز در جهت  ارتقا سطح تولید برق در تابستان ۱۴۰۲
محسن حافظی سرپرست نیروگاه رامین اهواز از عزم جدی این نیروگاه در اجرای تعمیرات اساسی و رفع موانع تولید واحدهای نیروگاهی بمنظور پایداری واحدهای تولید برق این نیروگاه در تابستان ۱۴۰۲خبر داد.
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز، سرپرست نیروگاه رامین اظهار داشت : کاهش دمای هوا و کاهش مصرف برق در فصول پاییز و زمستان این فرصت را به ما می دهد تا با اجرای تعمیرات و رفع مشکلات فنی واحدهای تولیدی بتوانیم سطح آمادگی خودرا جهت تولید پایدار انرژی حیاتی برق درفصل تابستان تقویت کنیم .
حافظی اجرای تعمیرات اساسی واحد 315مگاواتی شماره 5 این نیروگاه را مهمترین برنامه عملیاتی این مجموعه در نیمه دوم سال عنوان کرد و اظهار داشت : واحد شماره 5 که یکی از 6 واحد تولیدی این نیروگاه می باشد را بمنظور رفع مشکلات فنی و تعمیرات اساسی از مدار تولید خارج نمودیم تا بارفع چالشهای فنی بتوانیم سطح آمادگی و توان تولیدی این واحد را جهت پشتیبانی از روند تولید این نیروگاه تقویت کنیم.
وی مهمترین برنامه عملیاتی در این واحد را در بخشهای توربین و ژنراتور و بویلر و تجهیزات جانبی عنوان کرد. 
محسن حافظی بازسازی استارت بویلر واحد 305مگاواتی شماره یک ، تعمیرات میان دوره ای واحد1و6 ، رفع محدودیتهای فنی و تاسیساتی برجهای خنک کن و رفع مشکلات فنی و محدودیتهای تولید سایر بخشهای نیروگاه را از دیگر برنامه های عملیاتی این نیروگاه برشمرد.
حافظی اجرای تعمیرات میان دوره ای واحد‌های 3 و 4 را نیز از دیگر برنامه‌های عملیاتی این نیروگاه در ایام پیش رو عنوان نمود.
سرپرست نیروگاه رامین افزود :با برنامه ریزی های صورت گرفته شده قصد داریم واحد 305مگاواتی شماره 2 را نیز جهت اجرای عملیات تعمیرات نیمه سنگین 45 روزه جهت رفع مشکلات فنی در بخشهای تپربین،بویلر،تجهیزات جانبی بویژه برجهای خنک کن از مدار خارج کنیم تا بتوانیم سطح تولید خود را ارتقا دهیم.
وی اظهار امیدواری نمود با تکیه به دانش و تجربه کارکنان این نیروگاه شاهد تقویت تولید واحدهای نیروگاه باشیم تا بتوانیم تابستانی توام با آسایش برای مردم به ارمغان بیاوریم.

 

لازم بذکر است نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق استان خوزستان و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می کند.
۱۹ دی ۱۴۰۱ ۱۵:۱۵
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۲۶۷