اخبار

حاصل 9 ماه بومی سازی قطعات در نیروگاه رامین

ساخت و بازسازی 4381 قطعه صنعتی در نیروگاه رامین اهواز

ساخت و بازسازی 4381 قطعه صنعتی در نیروگاه رامین اهواز

 

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز ، محسن حافظی بیرگانی سرپرست این نیروگاه در اینخصوص اظهار داشت: یکی از اهداف شرکت مدیریت تولید برق اهواز ساخت وتامین قطعات مورد نیاز خود از پتانسیل داخلی است و با تکیه بر تخصص ، تجربه و خودباوری پرسنل تلاشگر نیروگاه رامین توانسته ایم چشم انداز روشنی از این رویکرد را به نمایش بگذاریم.

سرپرست نیروگاه رامین اهواز با اشاره به نقش این قطعات در روند بهره برداری ، کاهش زمان تعمیرات و همچنین کاهش هزینه ها گفت: یکی از افتخارات این نیروگاه در سال های اخیر،  حرکت در مسیر خودکفایی ، عدم وابستگی و تامین نیازهای خود از منابع داخلی است و خدا را شاکریم که توانستیم در این مسیر دستاوردهای متعددی را کسب نمائیم. 

محسن حافظی افزود : با ساخت و بازسازی تعداد 713 قطعه در آذرماه سال جاری ، مجموع تعداد قطعات ساخته و بازسازی شده در این نیروگاه طی 9 ماهه سال 1401  به 4 هزار و 381 قطعه رسیده است.

وی گفت: ساخت قطعات مورد نیاز واحدهای نیروگاه بصورت مهندسی معکوس و با رعایت الزامات و استانداردهای مربوطه صورت می پذیرد و طی سالهای اخیر نیز با ساخت این قطعات توانستیم بخش عمده ای از چالشهای نیروگاه رامین را دراینخصوص کاهش دهیم.

گفتنی است استفاده از متریال مستعمل و اسقاطی جهت ساخت قطعات و کاهش محسوس میزان خرید متریال نو ، سبب صرفه جویی در هزینه های این نیروگاه شده است.

۵ دی ۱۴۰۱ ۱۰:۱۲
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۱۶۴