اخبار

عدم تامین گاز ، تنها دلیل استفاده نیروگاه رامین از سوخت اضطراری

عدم تامین گاز ، تنها دلیل استفاده نیروگاه رامین از سوخت اضطراری
محسن حافظی سرپرست نیروگاه رامین اهواز، بکارگیری سوخت اضطراری در یکی از واحد‌های تولیدی نیروگاه رامین را عدم تامین گاز از سوی شرکت ملی گاز بدلیل برودت هوا و نیاز مردم مناطق سردسیر کشور به گاز عنوان نمود.

 

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز، محسن حافظی اظهار داشت: واحد‌های تولید برق این نیروگاه قابلیت استفاده از سوخت گاز و مازوت را دارد و در شرایط خاص و اضطراری که دچار محدودیت در تامین گاز می شویم ناگزیریم برای جلوگیری از قطع برق هموطنان و جلوگیری از بروز خاموشی‌ها از سوخت اضطراری به صورت محدود استفاده کنیم.

سرپرست نیروگاه رامین گفت: این اقدام بر اساس دستورات صادر شده از سوی مراجع ذی صلاح و با لحاظ نمودن مسائل زیست محیطی و هماهنگی های مربوطه صورت گرفت و اقدام به جایگزینی سوخت اضطراری بجای گاز در واحد شماره ۶ خود نمودیم.

 وی با اشاره به اینکه تنها یک واحد از واحد‌های نیروگاه رامین از سوخت جایگزین استفاده می کند گفت: نیروگاه رامین دارای ۶ واحد تولید برق است که هم اکنون یک واحد آن بدلیل تعمیرات اساسی از مدار خارج است و ۴ واحد آن نیز در حال استفاده از سوخت گاز هستند.

حافظی سوخت گاز را سوخت اصلی این نیروگاه عنوان کرد و بیان داشت: تولید پایدار انرژی حیاتی برق و خدمت رسانی مستمر به مردم رسالت اصلی ما است و در این مسیر از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم.

وی صیانت از محیط زیست را از اولویت‌های این نیروگاه در فرآیند تولید برق دانست و بکارگیری این‌نیروگاه از سوخت گاز را باعث افزایش طول عمر تجهیزات و سهولت در بهره برداری، کاهش محدودیت‌های واحد‌ها و کاهش هزینه‌های سرویس و نگهداری و نهایتا افزایش طول عمر نیروگاه رامین عنوان کرد.

لازم بذکر است نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.

۲۶ آذر ۱۴۰۱ ۱۰:۰۰
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۱۸۵