اخبار

با ساخت ۸۸۵۸ و بازسازی ۲۷۵۰قطعه در سال ۱۴۰۰

نیروگاه رامین اهواز ، پیشرو در ساخت و بازسازی قطعات نیروگاهی

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز از رشد ۲۹ درصدی در ساخت و رشد ۸۷ درصدی در بازسازی قطعات طی سال ۱۴۰۰ نسبت به سال ۹۹ خبر داد.
نیروگاه رامین اهواز ، پیشرو در ساخت و بازسازی قطعات نیروگاهی
این نیروگاه با ساخت ۸۸۵۸ و بازسازی ۲۷۵۰ قطعه در سال ۱۴۰۰ توانست ضمن رفع بخش عمده ای از نیازهای خود، گامهای مهمی در گذر از تحریم‌ها و صرفه جویی های ارزی بردارد.
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز: خلیل محمدی مدیرعامل نیروگاه رامین با اعلام این خبر گفت: تجهیزات و قطعات این نیروگاه بخاری از  ساختار و متریال‌های خاصی برخوردار است و در معرض فشارها و حرارت های زیادی قرار دارند که این موضوع باعث خستگی و فرسودگی قطعات می شود.
محمدی با اشاره به عمر بالا و فعالیت بیش از ۴۰ ساله  این نیروگاه  گفت: نیروگاه‌های بخاری برخلاف اکثر نیروگاهها، بطور مستمر و بصورت شبانه روزی در مدار تولید قرار دارند و نقش قطعات و تجهیزات رزرو و قابل دسترس جهت پایداری واحد‌های تولیدی نقشی مهم و حیاتی است.
وی گفت : بر همین اساس همواره سعی نمودیم با تکیه بر دانش و تجربه ارزشمند متخصصان خود اقدام به طراحی و ساخت قطعات مورد نیاز خود در کارگاههای مستقر در نیروگاه نماییم.
محمدی اظهار داشت: با همین رویکرد توانستیم در سال ۱۴۰۰ اقدام به ساخت تعداد ۸۸۵۸ قطعه با تنوع ۷۵۸ نوع نموده که این اقدام ضمن کاهش زمان تعمیرات واحدها، صرفه جویی های ارزی و ریالی و همچنین رفع بخشی از چالشهای اقتصادی، باعث پایداری بیشتر واحد‌های تولید برق نیروگاه و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور شده است.
محمدی همچنین بازسازی ۲۷۵۰ قطعه با تنوع ۸۷۱ قطعه را از دیگر اقدامات این نیروگاه در استفاده مجدد از قطعات و تجهیزات نیروگاهی  عنوان نمود.
وی رشد ۲۹ درصدی در ساخت قطعات و رشد ۸۷ درصدی در بازسازی قطعات نسبت به سال ۱۳۹۹ را ، از دستاوردهای این نیروگاه در سال ۱۴۰۰ دانست.
 
مدیرعامل نیروگاه رامین تکیه بر دانش و تجربه کارکنان ، تمرکز بر کار گروهی، شناسایی و بکارگیری حداکثری از دانش فنی نیروی انسانی متخصص ، طراحی و استفاده از نقشه های ساخت قطعات ، تلاش شبانه روزی ، ساخت و بازسازی قطعات تعمیرات اساسی واحد ۳ ، بهره وری حداکثری از زمان ، بکارگیری شاخصه های مدیریت دانش در کارگاه تراشکاری و تلاش حداکثری در راستای تحقق شعار اقتصاد مقاومتی را مهمترین عوامل افزایش تعداد قطعات بازسازی و ساخته شده نیروگاه رامین در سال ۱۴۰۰ برشمرد.
حمداله ممبینی سرپرست اداره کارگاههای عمومی نیروگاه نیز مهمترین قطعات ساخته شده در نیروگاه را شامل :(شافت و بوش آستینی اجکتور پمپ  ، بوش پکینگ خور اجکتور پمپ، شافت بوسترپمپ ، بوش آستینی  بوسترپمپ ،بوش پکینگ  بوستر پمپ ، ویرینگ بوستر پمپ ،شافت کندانسیت پمپ ، شافت اصلی گیربگس برج های خنک کن ،درپوش محدبی فیدپمپ، دیسک بالانس فید پمپ، بوش تنظیم روغن اسکوپ تیوپ هیدروکوپلینگ فیدپمپ، سیلندر _ پیستون وگلند پمپ ضربه ای اسید ، پیچ های بشکه فید پمپ ، شافت و بوش فانوسی پمپ مازوت خانه ) عنوان نمود.
وی همچنین پالیش کاری کنس ها و رول های ۴ عدد بیرینگ ایرهیتر، تراشکاری و عملیات سنگ کاری نازل باکس LPوIP  توربین ،تراش و اصلاح محل بیرینگ روتورالکتروموتور کولینگ تاور،تراش و پولیش کاری محل یاتاقان روتور پمپ PTH، اصلاح محل بیرینگ پوسته گیربکس فن های برج های خنک کن  ،تراش و شیار زدن اسلیپ رینگ روتور ژنراتور، تراش دیافراگم های توربین ،کف تراشی و سایز نمودن محل ویرینگ پوسته پایین و بالای بوستر پمپها را مهمترین اقدامات این نیروگاه در عرصه بازسازی قطعات و تجهیزات برشمرد.
۳ فروردین ۱۴۰۱ ۱۶:۴۲
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۳۹۳