اخبار

پس از اجرای تعمیرات میان دوره ای:

واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۲ نیروگاه رامین اهواز مجددا به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۲ نیروگاه رامین اهواز مجددا به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز : با اجرای تعمیرات میان دوره ای  این واحد ۳۰۵ مگاواتی ، سطح آمادگی تولید برق نیروگاه رامین اهواز در ایام پیش رو بویژه پیک برق ۱۴۰۱ تقویت شد.

خلیل محمدی مدیرعامل نیروگاه رامین  اظهار داشت: تابستان سال جاری و پیک مصرف برق فشار مضاعفی بر واحدهای تولید برق وارد کرده و رفع چالشهای فنی این واحدها بمنظور تقویت سطح تولید در پیک برق سال آتی مهمترین برنامه عملیاتی ما در فصل پاییز و زمستان است.

وی گفت: به همین منظور طی پروژه تعمیرات میان دوره ای اقدام به رفع مشکلات فنی و محدودیت های تولیدی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۲ نمودیم.

محمدی با اشاره به موفقیت آمیز بودن این پروژه و تولید پایدار این واحد ۳۰۵ مگاواتی اظهار امیدواری نمود با رفع مشکلات فنی سایر واحدهای نیروگاهی شاهد تقویت و بهبود روند تولید این انرژی حیاتی در تابستان و پیک برق ۱۴۰۱ باشیم.

فربد قیصری پور معاونت نگهداری و تعمیرات نیروگاه رامین نیز مهمترین فعالیت‌های تعمیراتی در این پروژه را اصلاح زنش کوپلینگهای توربین و هونینگ کاری آنها ، اصلاح run out و پاندولی اسپیسر ، بررسی وضعیت یاتاقان‌ها و در نهایت باز کردن سیلندر LP توربین و بازدید پره های روتور و همچنین تعویض کامل یک ردیف از دمپینگ وایر‌های میانی پره‌های ردیف ۳۸ عنوان نمود.

لازم بذکر است نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا می کند.

۲۲ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۰۰
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۵۶۸