اخبار

در مقایسه با خرداد ماه سال گذشته؛

نیروگاه رامین اهواز با افزایش ۱۴ درصدی تولید برق به استقبال تابستان طاقت فرسای خوزستان رفت

نیروگاه رامین اهواز با افزایش ۱۴ درصدی تولید برق به استقبال تابستان طاقت فرسای خوزستان رفت
این نیروگاه با تولید ۸۶۳ هزار و ۶۸۳ مگاوات ساعت در خرداد ماه سال جاری میزان تولید ۳ ماهه خود در سال ۱۴۰۰ را به ۲ میلیون ۲۱۱ هزار و ۹۶۴ مگاوات ساعت رساند و به استقبال تابستان طاقت فرسای خوزستان رفت.
 
 
 
 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز : خلیل محمدی مدیر عامل این نیروگاه با اعلام این خبر گفت: تلاشگران نیروگاه رامین با تکیه بر دانش و تجربه ارزشمند خود همواره در جهت تولید این انرژی حیاتی گام برداشته و با توجه به گرمای زودرس استان خوزستان و پیک مصرف برق نهایت تلاش خود را در جهت تولید برق مورد نیاز مردم بکار خواهیم گرفت تا شاهد فصلی توام با آسایش باشیم. 
 
مدیرعامل نیروگاه رامین میزان تولید خرداد ماه این مجموعه را نیز 863 هزار و 683 مگاوات ساعت عنوان واز افزایش 14 درصدی این میزان تولید نسبت به خردادماه سال 99 خبر داد .
 
وی میزان تولید 3 ماهه نخست این نیروگاه در سال جاری را ۲ میلیون و 211 هزار و 964 مگاوات ساعت اعلام نمود که این میزان تولید 12 درصد بیش از میزان تولید 3 ماهه مشابه در سال 99 بوده است.
 
او همچنین افزود : در حال حاضر از مجموع 6 واحد این نیروگاه ، 5 واحد آن در مدار تولید برق هستند و واحد ششم که طبق برنامه دستورالعملی تحت تعمیرات اساسی قرار دارد آخرین روزهای تعمیراتی خود را می گذراند و انشالله طی روزهای آتی شاهد راه اندازی مجدد این واحد نیروگاهی و تقویت سطح تولید این مجموعه با حداکثر توان خواهیم بود.
 
محمدی همچنین متوسط تولید لحظه‌ای در خرداد ماه امسال را 240 مگاوات ذکر نمود ، ضمن اینکه ساعت کارکرد واحد‌های تولیدی در این ماه 3 هزار و 604 ساعت بوده است.
 
شایان ذکر است نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگ‌ترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تأمین آسایش مردم و پشتیبانی از برق شبکه کشور ایفا می‌کند.
 
#کانال خبری نیروگاه رامین اهواز 
@raminpower
۲ تیر ۱۴۰۰ ۰۹:۵۸
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۷۲۸