اخبار

برای آمادگی بیشتر تولید برق در پیک تابستان صورت گرفت

خروج واحد شماره 2 نیروگاه رامین جهت تعمیرات میان دوره ای

خروج واحد شماره 2 نیروگاه رامین جهت تعمیرات میان دوره ای
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: واحد ۳۰۵ مگاواتی واحد شماره ۲ نیروگاه به منظور انجام تعمیرات میان دوره‌ای از مدار خارج شد.

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز ، خلیل محمدی مدیرعامل نیروگاه رامین گفت: حفظ و تقویت واحد‌های تولید برق نیروگاه به منظور تولید مستمر و پایدار این انرژی حیاتی و موردنیاز مردم به ویژه در فصل تابستان، مهم‌ترین و اساسی‌ترین رویکرد ما است و به همین منظور اقدام به اجرای عملیات تعمیرات میان دوره‌ای واحد ۳۰۵ مگاواتی واحد شماره ۲ کردیم.

او افزود: این واحد نیروگاهی از پارسال تاکنون به دلیل بروز ویبره در یاتاقان ۲ روتور توربین ip و یاتاقان ۵ روتور توربین LP دچار محدودیت‌های تولید برق شده و به همین دلیل طبق برنامه ریزی‌های صورت گرفته شده و با تکیه بر دانش و تجربه کارکنان متخصص خود پروژه تعمیرات میان دوره‌ای این واحد را جهت رفع این مشکلات اجرایی نمودیم.

محمدی همچنین رفع رسوب زدایی و اسیدشویی کندانسور و رفع محدودیت‌های ایجاد شده ناشی از افزایش خلاء در این واحد، رفع مشکلات فنی ترانسفورماتور و تجهیزات الکتریکی، سرویس‌های دوره‌ای تجهیزات ابزاردقیقی و رفع نشتی بویلر این واحد نیروگاهی را از دیگر محور‌های این عملیات برشمرد.

مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز اظهار داشت: با اجرای دقیق و اتمام به موقع این عملیات طی ایام پیش رو شاهد راه اندازی مجدد این واحد و ارتقای سطح تولید نیروگاه رامین بوده تا با آمادگی مطلوب تری به استقبال تابستان پیش رو و پیک مصرف برق برویم.

نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور و خدمت رسانی به مردم ایفاء می‌کند.

۱۴ فروردین ۱۴۰۰ ۰۹:۴۰
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۵۸۲