اخبار

توضیحات نیروگاه رامین در خصوص حواشی برگزاری آزمون

توضیحات نیروگاه رامین در خصوص حواشی برگزاری آزمون
روابط عمومی نیروگاه رامین در خصوص "فرآیند برگزاری آزمون تبدیل وضعیت اشتغال کارکنان نیروگاه رامین" توضیحاتی را ارائه داد.

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش خبرگزاری فارس از اهواز، روابط عمومی نیروگاه رامین در در خصوص انتشار خبر "فرآیند برگزاری آزمون تبدیل وضعیت اشتغال کارکنان نیروگاه رامین" توضیحاتی را ارائه داد که به شرح ذیل است.

 

سرپرستی محترم خبرگزاری فارس در استان خوزستان

موضوع : پاسخ به اخبار منتشره آن رسانه در خصوص (فرآیند برگزاری آزمون تبدیل وضعیت اشتغال کارکنان نیروگاه رامین )

با سلام

احتراماً عطف به ماده 23  قانون مطبوعات کشور و بمنظور تنویر افکار عمومی خواهشمند است نسبت به انتشار جوابیه روابط عمومی شرکت مدیریت تولید برق اهواز ( نیروگاه رامین) در خصوص اخبار منتشره آن رسانه تحت عناوین " از نارضایتی کارکنان نیروگاه رامین از شرکت در آزمون تا مجوز برگزاری آزمون " و  " تغییر منابع آزمون تبدیل وضعیت در نیروگاه رامین به نفع چه کسانی است؟ " اقدام نمائید.

 بخش اول :

به استحضار می رساند آزمون تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی نیروگاه رامین پس از اخذ مجوزات لازم از سوی سازمان اداری و استخدامی کشور و وزارت نیرو  و طبق مدیریت و برنامه ریزی های از پیش تعیین شده شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی در سراسر کشور بطور همزمان برگزار شد.

 بخش دوم:

در خصوص ابهام ایجاد شده با موضوع اعتراض کارکنان نیروگاه رامین نسبت  به برگزاری این آزمون بدلیل شیوع ویروس کرونا به استحضار می رساند  همانطور که در اخبار و مستندات منتشره آن رسانه در اینخصوص پیداست این آزمون پس از صدور مجوزات لازم از سوی ستاد مبارزه با ویروس کرونا استان خوزستان با حضور 290 نفر از کارکنان واجد شرایط ( دارای سوابق شغلی مرتبط/ مدک تحصیلی/چارت سازمانی) این نیروگاه در روز جمعه 15 اسفندماه سال جاری و در فضای باز و با حضور بازرسین مرکز بهداشت خوزستان و رعایت پروتکل های بهداشتی و اجتماعی برگزار شد. لذا انتساب اعتراض تعدادی از افراد مجهول الهویه دراینخصوص به کلیه کارکنان این نیروگاه توسط آن رسانه خارج از نگاه حرفه ای و اخلاقی است که متاسفانه باوجود توضیحات لازم به خبرنگار آن رسانه شاهد تکرار این موضوع هستیم.

 بخش سوم :

با توجه به تعطیلی های فروردین 1400  و پس از آن تحولات مرتبط با انتخابات ریاست جمهوری و تغییرات احتمالی بخشنامه ها و دستورالعمل های استخدامی که متاسفانه کارکنان این نیروگاه تجربه تلخ آن را نیز داشته اند ، درخواست برگزاری آزمون به ستاد مبارزه با کرونا پس از بررسی توسط کارشناسان امر و طبق نظر مجموعه مدیریتی و کارکنان این نیروگاه بویژه افراد واجد شرایط صورت گرفت و هیچ گونه اعمال فشاری به کارکنان و یا ستاد محترم مبارزه با ویروس کرونا استان دراینخصوص وارد نشده است.  

 بخش چهارم :

درخصوص ابهام ایجاد شده توسط آن رسانه در خصوص اطلاع مسئولان نیروگاه رامین از مغایرت برخی سوالات آزمون با منابع اعلام شده پیش از برگزاری آزمون به استحضار می رساند که این آزمون بطور یکپارچه و همزمان در نیروگاههای زیرمجموعه شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور و با طراحی سوالات توسط مجموعه آموزشی صنعت آب و برق کشور برگزار شد و مسئولان نیروگاه نیز هیچ اطلاعی از این موضوع نداشته و ضمن تکذیب این اتهام ، مراتب اعتراض کارکنان نیروگاه رامین همچون سایر نیروگاه های کشور در صورتجلسه متولی برگزاری آزمون (مرکز آموزشی صنعت آب و برق خوزستان) و با حضور نماینده گان شرکت تولید برق حرارتی ابلاغ گردیده است. ذکر این نکته نیز حائز اهمیت است که طبق پیگیری های مستمر این نیروگاه، مقرر است نتیجه اعتراضات و بررسی های کارشناسی در اینخصوص نیز در اسرع وقت توسط شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی کشور به کلیه نیروگاهها ابلاع شود.

لازم به توضیح است سهمیه تخصیص داده شده به نیروگاه رامین بمنظور تبدیل وضعیت اشتغال نیروهای شرکتی این مجموعه 162 نفر بوده که در مرحله اول این فرآیند 97 نفر از این کارکنان پس از اخذ امتیازات لازم در آزمون کتبی و مصاحبه تخصصی در شرف تبدیل وضعیت بوده و امیدواریم  65 سهمیه باقی مانده نیز پس از گذر موفقیت آمیز از این مراحل بتوانند از این فرصت پیش آمده نهایت استفاده را برده و ضمن بهبود وضعیت شغلی این تلاشگران شاهد تقویت ساختار سازمانی این نیروگاه نیز باشیم. 

در پایان این نکته نیز قابل اشاره است که نیروگاه رامین اهواز پیگیری اتهامات و ابهامات ایجاد شده در اینخصوص را حق قانونی خود می داند .


با احترام

داوود سلیمانی

مسئول روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز 

۱۹ اسفند ۱۳۹۹

 
۱۹ اسفند ۱۳۹۹ ۱۸:۰۴
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۱,۴۳۸