اخبار

برای نخستین بار ;

◀️ بالانس همزمان توربین و ژنراتور در نیروگاه رامین اهواز

◀️ بالانس همزمان توربین و ژنراتور در نیروگاه رامین اهواز
با بالانس همزمان توربین و ژنراتور واحد سوم نیروگاه رامین برای نخستین بار توسط کارشناسان این مجموعه ، تولید برق این واحد افزایش 80 مگاواتی را در پی داشت.
به گزارش روابط عمومی نیروگاه  رامین اهواز : برای نخستین بار توسط کارشناسان فنی نیروگاه رامین ، عملیات بالانس همزمان توربین و ژنراتور در این نیروگاه انجام گرفت.

عادل غرباوی کارشناس ارشد مکانیک  مهندسی نیروگاه رامین گفت: واحد ۳ این نیروگاه بدلیل ارتعاشات یاتاقانهای توربین از اوایل سال جاری دچار محدودیت در تولید گردیده بود بطوریکه حداکثر بار آن حدود 180mw شده و  امکان افزایش بار این واحد بدلیل لرزش بیش از حد یاتاقانها امکان پذیر نبود.

غرباوی در ادامه گفت: بدلیل پیچیدگی خاص نوع ارتعاشات و عدم اثر بخشی اصلاحات و اقدامات قبلی انجام گرفته جهت رفع ویبریشن ،با تصمیم و تاکید مدیر عامل محترم بر استفاده از توان و پتانسیل موجود و حمایت همه جانبه ایشان انجام کار بالانس به گروه مکانیک معاونت مهندسی محول گردید .

وی گفت: با تحلیل مقادیر و آنالیز رفتار ارتعاشات و انجام محاسبات پیچیده جهت تعیین میزان و مکان مناسب تعبیه وزنه برای نخستین بار در تاریخ نیروگاه رامین طی عملیاتی بی سابقه اقدام به بالانس همزمان توربین و ژنراتور با وزنه گذاری از دو ناحیه گردید که با اولین راه اندازی پارامترهای ارتعاشی اصلی یاتاقانهای ۳ الی ۶  به میزان  40 درصد کاهش یافته و تمامی اهداف پیش بینی شده از بالانس مذکور محقق گردید که در نتیجه میزان تولید برق واحد شماره 3 با  افزایش ۴۵ درصدی به ۲۶۰ مگاوات ساعت رسیده و تثبیت گردیده است. 

گفتنی است با انجام عملیات بالانس  توربین واحد۳ توسط کارشناسان فنی نیروگاه رامین ، ضمن عدم نیاز به حضور کارشناسان بالانس کشور روسیه و خروج واحد جهت تعمیرات ، میانگین تولید لحظه‌ای نیروگاه رامین نیز افزایش یافته است.
 
۱۵ بهمن ۱۴۰۲ ۰۷:۵۵
روابط عمومی نیروگاه رامین www.raminpower.ir |
تعداد بازدید : ۸۰