اخبار

بهبود 40 مگاواتی تولید برق در واحد سوم نیروگاه رامین اهواز

بهبود 40 مگاواتی تولید برق در واحد سوم نیروگاه رامین اهواز
مدیر عامل نیروگاه رامین اهواز گفت: بهبود ۴۰ مگاواتی تولید برق در واحد شماره ۳ بزرگ‌ترین نیروگاه بخاری کشور حاصل تعمیرات فنی و تخصصی به دست متخصصان بومی است.

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز: خلیل محمدی مدیرعامل این نیروگاه و بزرگترین نیروگاه بخاری کشور گفت: متخصصان نیروگاه توانستند با اجرای تعمیرات تخصصی، رفع محدودیت‌ها و بهبود فرآیند بهره برداری ظرفیت تولید انرژی برق واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۳ که دچار محدودیت شده بود را به میزان ۴۰ مگاوات بهبود دهند.

او بهبود ۴۰ مگاواتی واحد شماره ۳ را بخشی از برنامه و اهداف این مجموعه به منظور بهبود سطح آمادگی و تامین برق مورد نیاز مردم و صنایع به ویژه در تابستان آتی عنوان کرد و افزود: عملیات نگهداری، تعمیرات و بهره برداری از واحد‌های تولید برق نیروگاه رامین نسبت به سایر نیروگاه‌های کشور از پیچیدگی و چالش‌های متفاوت، حساس و متعددی برخوردار است.

محمدی با بیان اینکه با تکیه بر دانش و تجربه همکاران خود ضمن نگهداری، تعمیرات اضظراری و پیشگیرانه توانستیم با تولید پایدار این انرژی حیاتی و توسعه محور، نقش مهمی در خدمت رسانی به مردم و پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور ایفا کنیم، اظهار داشت: این واحد به دلیل بهره برداری و تولید مستمر انرژی برق طی سال‌های اخیر دچار مشکلات فنی و محدودیت‌های متعددی شده که این موضوع سطح تولید این واحد را به ۲۳۰ مگاوات ساعت رسانده بود.

مدیرعامل عامل نیروگاه رامین اهواز عمر بالا، فرسودگی تجهیزات به ویژه بخش بویلر‌ها را از چالش‌های عمده این نیروگاه بخاری دانست و بیان کرد: پس از بررسی‌های فنی و کارشناسی شده، عملیات رفع محدودیت‌ها و تعمیرات این واحد را در دستور کار قرار دادیم و توانستیم با این اقدامات سطح تولید این واحد را به میزان ۴۰ مگاوات ساعت بهبود دهیم و هم اکنون این واحد تولیدی با ظرفیت تقریبی ۲۷۰ مگاوات ساعت در مدار قرار دارد.

این مقام مسئول مهمترین اقدامات تعمیراتی و اصلاحی بروی این واحد را بهبود خلا کندانسور با اجرای عملیات رسوب زدایی ۲۰ هزار شاخه لوله کندانسور با استفاده از مواد ضد خوردگی و اسیدکلریدریک ساخت داخل، رفع اشکال از آب بندی توربوفیدپمپ، تعویض ٢٨ شاخه لوله بویلر، تعویض پین‌های معیوب ایرهیتر، شست و شوی شیمیایی مبدل‌های حرارتی روغن روانکاری توربین و همچنین تعمیر و رفع تعدادی از تجهیرات مکانیکی، الکتریکی و ابزاردقیقی این واحد عنوان کرد.

نیروگاه رامین اهواز بزرگ‌ترین نیروگاه بخاری کشور، تأمین کننده بیش از ۳۰ درصد برق استان خوزستان است و نقش مهمی را در تقویت، تثبیت و پایداری شبکه سراسری برق کشور ایفا می‌کند.

۲۹ دی ۱۳۹۹ ۱۱:۵۳
روابط عمومی نیروگاه رامین |
تعداد بازدید : ۷۴۷