اخبار

نیروگاه رامین اهواز همگام با جهش تولید و در مدار تحقق اقتصاد مقاومتی

ساخت و بهسازی قطعات صنعتی در نیروگاه رامین اهواز به بیش از 1000 قطعه رسید

ساخت و بهسازی قطعات صنعتی در نیروگاه رامین اهواز به بیش از 1000 قطعه رسید
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت:با ساخت 53 قطعه و بازسازی 96 قطعه در آبان ماه سال جاری ، مجموع ساخت و بازسازی قطعات ساخته شده در این نیروگاه طی 8 ماهه سال99 به 1027 قطعه رسید.

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز، خلیل محمدی مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز  اظهار داشت: تکیه بر دانش وتجربه کارکنان نیروگاه اولویت اول ما  بمنظور  تامین نیازهای صنعتی و رفع چالشهای فنی-مهندسی است و خرسندیم با این رویکرد توانستیم بخش عمده ای از قطعات مورد نیاز خود را در کارگاههای مستقر در نیروگاه ساخت و یا مورد بازسازی قرار دهیم.

وی ضمن تقدیر از همراهی سایر بخشها در برنامه ریزی و مدیریت قطعات درخواستی وسایر همکاران بویژه در بخش تراشکاری،  نقش این قطعات در  کاهش هزینه ها  و همچنین کاهش زمان تعمیرات تجهیزات نیروگاه را مهمترین مزیت این اقدام دانست و  با اشاره به ساخت 53 قطعه و بازسازی 96 قطعه در آبان ماه سال جاری ، مجموع قطعات ساخت و بازسازی شده در این نیروگاه طی 8 ماهه سال جاری را ،  1027 قطعه اعلام نمود.

مدیرعامل نیروگاه رامین  استفاده از متریال مستعمل و اسقاطی و کاهش محسوس میزان خرید متریال نو را از اقدامات شاخص این نیروگاه در اینخصوص دانست . وی همچنین  قطعات ساخته شده در 8 ماهه سال جاری را 503  نوع قطعه عنوان نمود که از این قطعات تعداد 2هزار 31 قطعه طبق نیاز و سفارش از سوی سایر قسمتهای نیروگاه ساخته شد.

محمدی قطعات بازسازی شده در این بازه زمانی را 524  نوع قطعه عنوان نمود که از این قطعات نیز تعداد 822 قطعه بازسازی و به واحدهای مربوطه تحویل داده شد.

محمودرضا بهرادمنش سرپرست کارگاه تراشکاری نیروگاه رامین نیز مهمترین قطعات ساخته شده در آبان ماه را ساخت 3 عدد شافت اجکتور ، ساخت شافت گیربکس برج خنک کن و ساخت 2 عدد شافت پمپ های کلر زنی تاسیسات ساحلی کارون عنوان نمود که ساخت این 6 قطعه در کارگاه تراشکاری نیروگاه  به دلیل استفاه از متریال مستعمل به تنهایی در حدود یک میلیارد ریال صرفه جویی بهمراه داشت.

وی اصلاح محل نصب سنسورها و مسیرهای روغنکاری یاتاقان های ۴ و ۵ توربین واحد شماره ۵، اصلاح شینه های نقطه صفر واحد ۴ ، تراشکاری قطرهای اویل دفلکتور واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره 5 ، تراشکاری سیلندرهای والو هیدرولیک شیمی، اصلاح قطر شافت گیربکس ۳۸۴ واحد ۲ ، کف تراشی سیت ثابت ومتحرک  والو مسیر بخار واحد ۴ و اصلاح وزنش گیری شافت پمپ‌ سکوی شناور تاسیسات ساحلی را از مهمترین قطعات بهسازی شده در آبان ماه سال جاری برشمرد.

۱۵ آذر ۱۳۹۹ ۱۱:۲۴
روابط عمومی نیروگاه رامین |
تعداد بازدید : ۵۵۷