اخبار

در 6 ماهه نخست امسال صورت گرفت

سوخت پاک گاز ، خوراک واحدهای نیروگاه رامین اهواز

سوخت پاک گاز ، خوراک واحدهای نیروگاه رامین اهواز
مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: همه واحد‌های تولیدی این نیروگاه در ۶ ماه نخست امسال از گاز به عنوان سوخت پاک و سالم استفاده کردند.

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز ، خلیل محمدی مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز گفت: استفاده بهینه از سوخت گاز و استفاده نکردن از مازوت یکی از مهم‌ترین رویکرد‌های ما به منظور صیانت از محیط زیست و کاهش سطح استهلاک تجهیزات فنی این نیروگاه یک هزار و ۸۵۰ مگاواتی است و همه راهکار‌ها و اقدامات تخصصی خود را برای تداوم این رویکرد بکار گرفته ایم.

وی با اشاره به کاهش سطح تامین گاز مورد نیاز نیروگاه رامین در فصول پائیز و زمستان به دلیل نیاز مبرم مناطق سردسیری و افت محسوس فشار گاز افزود: سوخت مازوت آسیب‌های متعددی به تجهیزات نیروگاهی وارد می‌کند و ما نیز هیچ تمایلی به استفاده از این سوخت در واحد‌های تولیدی خود نداریم.

محمدی بیان داشت: با تامین مستمر گاز مورد نیاز نیروگاه در ۶ ماه دوم سال نیز شاهد تداوم استفاده واحد‌های نیروگاه رامین از این سوخت پاک باشیم.

ویدا صادقی دهکردی سرپرست اداره H.S.E نیروگاه رامین اهواز اظهار کرد: رعایت استاندارد‌های زیست محیطی و نظارت دقیق مجموعه H.S.E بر عملیات‌های بهره برداری و تعمیرات واحد‌های نیروگاه به منظور رعایت الزامات و شیوه نامه‌های زیست محیطی به صورت مستمر و شبانه روزی اعمال می‌شود تا از بروز هرگونه آلودگی هوا، آب و خاک در محیط پیرامون نیروگاه جلوگیری نماییم.

او همچنین برخورداری نیروگاه رامین از سیستم پایش لحظه‌ای دود و کنترل مداوم پارامتر‌های زیست محیطی از طریق آزمایشگاه مجهز محیط زیست این نیروگاه را از اقدامات مستمر در این خصوص عنوان کرد.

۳۰ مهر ۱۳۹۹ ۰۹:۰۹
روابط عمومی نیروگاه رامین |
تعداد بازدید : ۹۵۱