اخبار

گذر موفق نیروگاه رامین اهواز از پیک برق تابستان ۹۸

گذر موفق نیروگاه رامین اهواز در پیک برق تابستان ۹۸
این نیروگاه با بهره‌برداری اصولی، تعمیرات پیشگیرانه و رفع چالش های فنی واحدهای خود توانست با تولید ۳میلیون و ۸۲۷ هزار و ۴۲۸ مگاوات ساعت انرژی برق که از افزایش ۳/۶۷ درصدی نیز برخورداربوده است نقش عمده ای در پایداری شبکه برق به ویژه پیک مصرف تابستان ایفا نماید.
 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط نیروگاه رامین اهواز: ناصر محمدی مدیرعامل نیروگاه رامین با اشاره به اهمیت انرژی برق به ویژه در فصل تابستان اظهار داشت: انرژی برق یکی از حیاتی ترین و نیازهای مردم به ویژه در فصل تابستان است و با توجه به اهمیت این نیاز همگانی، همه تلاش و همت خود را جهت تولید پایدار این انرژی بویژه در فصل تابستان معطوف نمودیم. محمدی با اشاره به پیک مصرف برق تابستان که از اول خردادماه الی ۱۵ شهریور هرسال شکل می گیرد گفت:  استقرار صنایع بزرگ و گرمای بیش از حد هوا در استان خوزستان اهمیت تولید و تامین این انرژی را بیش از پیش نمایان می کند. وی گفت : جهت تحقق اهداف و رسالت خود پیش از آغاز فصل تابستان با اجرای تعمیرات اساسی واحد ۳۰۵ مگاواتی شماره ۴، اجرای تعمیرات میاندوره ای سایر واحدها و همچنین رفع محدودیت های تولید توانستیم روند تولید انرژی برق در نیروگاه را تقویت نموده و به لطف خدا و همت کارکنان خود نتیجه این اقدامات را در افزایش تولید و پایداری واحدهای نیروگاه رامین در فصل تابستان و پیک مصرف برق شاهد بودیم.
غلامرضا چرخاب ساززاده سرپرست معاونت مهندسی و برنامه ریزی نیروگاه رامین نیز مهمترین اقدامات صورت گرفته به منظور تقویت این نیروگاه در فصل تابستان را رسوب زدایی و تعویض لوله های معیوب کندانسورها ، تعویض لوله های معیوب بویلر و سرویس مشعل های مربوطه ، تعویض اکسپنشن جوینت های مسیر دود و هوا واحد های ۴ و ۶، بازسازی کولینگ تاور ردیف ۵، رفع اشکال آب در روغن توربین واحد ۴ پس از ۲۴ سال از راه اندازی اولیه، رفع اشکال از اختلاف دمای سیلندر توربین IP واحد ۵ پس از ۱۰ سال از زمان ایجاد این چالش فنی و همچنین رفع اشکال در توربو فید پمپ واحد شماره یک عنوان نمود. وی تعداد خروجهای اضطراری واحدهای نیروگاه درپیک مصرف برق را ۱۲ خروج  اعلام نمود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۳۳درصد کاهش داشت. چرخاب ساز زاده همچنین میزان روزهای درمداربودن همزمان هر ۶ واحد تولیدبرق نیروگاه رامین در پیک برق تابستان را ۸۵ روز عنوان نمود که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۰ روز افزایش داشته است. شایان ذکر است نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی بزرگترین تولیدکننده برق جنوب غرب کشور است و نقش عمده ای در پایداری شبکه برق سراسری کشور و تامین برق موردنیاز استان خوزستان ایفا می کند .
 
۲۵ شهریور ۱۳۹۸ ۱۳:۵۰
روابط عمومی نیروگاه رامین |
تعداد بازدید : ۱,۰۳۵