اخبار

بدست تلاشگران متخصص نیروگاه رامین اهواز صورت گرفت؛

واحد شماره یک نیروگاه رامین پس از بازسازی کلید خانه این واحد ۳۰۵ مگاواتی مجددا به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.

واحد شماره یک نیروگاه رامین پس از بازسازی کلید خانه این واحد ۳۰۵ مگاواتی مجددا به شبکه سراسری برق کشور متصل شد.
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز : با بازسازی کلید خانه واحد یک نیروگاه رامین که پس از حادثه آتش سوزی در این کلید خانه صورت پذیرفت این واحد ۳۰۵ مگاواتی در سریعترین زمان ممکن و با موفقیت مجددا به شبکه سراسری کشور متصل شد .
 
 
 

 

 

 

 

 
مهندس ناصر محمدی مدیرعامل نیروگاه رامین اهواز ضمن تبریک سال نو و با اعلام این خبر اظهار داشت :کلیدخانه واحد یک این نیروگاه در اوایل اسفند ماه سال سال ۹۷ بدلیل مشکلات فنی دچار آتش سوزی شده بود و منجر خروج این واحد ۳۰۵ مگاواتی از چرخه تولید انرژی برق در نیروگاه رامین شد . وی گفت: تجهیزات نیروگاه رامین به دلیل ساختار فنی و طرح اولیه از پیچیدگی و حساسیت بالایی برخوردار می باشد که ما در نیروگاه رامین به لطف دانش و تجارب ارزشمند کارکنان خود و با حفظ روحیه جهادی توانستیم اقدام به بازسازی این کلید خانه و راه اندازی مجدد و موفقیت‌آمیز این واحد نیروگاهی نمائیم.
وی ضمن تقدیر و تشکر از همه کارکنان تلاشگر و بسیجی نیروگاه رامین در بازسازی بموقع این کلید خانه که دچار آسیب جدی نیز شده بود گفت: حوادث صنعتی بخشی از رویدادهای اجتناب ناپذیر  و در عین حال قابل پیشگیری است که باید با آسیب‌شناسی دقیق فنی و تحقیقات تخصصی سعی کنیم از بروز چنین حوادثی جلوگیری کنیم تا شاهد کمترین آسیب در نیروگاه باشیم.
وی تکیه بر دانش و تجربه کارکنان متعهد را بزرگترین سرمایه این نیروگاه دانست و عدم خرید تجهیزات تجهیزات خارجی و استفاده از تجهیزات مستعمل و بازسازی شده این کلید خانه در سریعترین زمان ممکن را یکی از دستاوردهای مهم این نیروگاه در شرایط فعلی دانست.
مدیرعامل نیروگاه رامین راه اندازی مجدد این واحد۳۰۵ مگاواتی در ایام نوروز را نوید بخش تداوم خدمت رسانی نیروگاه در سال جدید عنوان نمود.
 
 مهندس محسن حافظی بیرگانی مجری پروژه کلید خانه واحد شماره یک نیروگاه رامین نیز مهم ترین اقدامات انجام شده در این عملیات را دمونتاژ کلیه تجهیزات آسیب دیده شامل کلیدهای فشار متوسط ،فشار ضعیف و مدارات کنترلی آنها ، سرویس و تعمیر بیش از ۱۵۰ عدد بریکر فشار (متوسط وضعیف) و سرویس و بازسازی داکت های ترانس رزرو (سرویس بیش از ۲۷۰ عدد مقره)، مونتاژ مدارات فرمان ،عیب یابی و تست آنها
، ترمیم و اصلاح ۱۲۰ عدد کابلهای قدرت و فرمان آسیب دیده(تست و کامینشینینگ )آنها
و برقدار نمودن سوییچ گیر و راه اندازی واحد طبق برنامه زمانبندی عنوان نمود. وی کیفیت تجهیزات بازسازی شده و اجرای دقیق دستورالعمل ها و عملیات فنی بروی تجهیزات آسیب دیده را از شاخصه‌های این پروژه  توسط کارکنان نیروگاه عنوان نمود. 
 
شایان ذکر است نیروگاه رامین اهواز با ۶ واحد تولیدی و با توان حداکثری ۱۸۵۰ مگاوات ساعت بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در پشتیبانی از شبکه سراسری برق کشور بویژه در ایام تابستان و پیک مصرف این انرژی حیاتی ایفا می کند.
 
۵ فروردین ۱۳۹۸ ۱۶:۲۲
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۶۴