اخبار

صرفه جویی مصرف آمونیاک نیروگاه رامین اهواز با اصلاح سیستم انتقال

صرفه جویی مصرف آمونیاک نیروگاه رامین اهواز با اصلاح سیستم انتقال
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز : اصلاح سیستم انتقال آمونیاک تصفیه خانه شیمیایی نیروگاه رامین اهواز باعث کاهش مصرف این ماده شیمیایی شده است.
 

 

 

 

 

مهندس محمد احسانی پور مدیربهره برداری شیمی فاز 1 و 2 نیروگاه رامین اظهار داشت : از محلول آمونیاک جهت برقراری رژیم AVT و به منظور کاهش میزان خوردگی در مسیرهای آب تغذیه بویلر ، عملیات کنسروه بویلر و مسیر های آب تغدیه و همچنین جهت فرایند اسیدشویی استفاده می شود . وی گفت: با توجه به مونتاژ مسیر خروجی پمپ انتقال آمونیاک 4049 تصفیه خانه شیمیایی اقدام به مونتاژ مسیر انتقال آمونیاک  از تانک ذخیره سیسترن به تانک مصرفی محلول سازی ۱۰m3 نموده که این عملیات باعث کنترل مطلوب غلظت محلول آمونیاک مصرفی جهت تزریق به آب تغذیه بویلر ها شده و توانستیم مصرف این ماده شیمیایی را به میزان چشمگیری کاهش دهیم .
احسانی پور آمونیاک مصرفی در در ۱۰ ماهه اول سال ۹۶ را ۱۱۸۶۷۹ لیتر  و مصرف این ماده شیمیایی در سال ۹۷ را ۸۲۳۷۶ لیتر عنوان نمود .
وی همچنین مونتاژ مسیرهای رسیرکولاسیون و امکان سیرکوله و همگن سازی محلول آمونیاک رقیق تهیه شده درتانک  مصرفی ۱۰ متر مکعبی را از اقدامات تکمیلی این عملیات دانست.
۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۰۹:۴۶
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۱۷۹