اخبار

با اجرای موفق عملیات تعمیرات میاندوره ای

واحد 305 مگاواتی شماره 3 نیروگاه رامین اهواز به شبکه سراسری برق کشور متصل شد

واحد 305 مگاواتی شماره 3 نیروگاه رامین اهواز به شبکه سراسری برق کشور متصل شد
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز : واحد 305 مگاواتی شماره 3 نیروگاه رامین که بمنظور رفع چالشهای فنی و محدودیت های تولیدی از چرخه تولید انرژی خارج شده بود پس از اجرای عملیات های شبانه روزی وموفقیت آمیزتعمیرات میاندوره ای مجددا راه اندازی و به شبکه سراسری برق کشور متصل شد .
 
 

 

 

 

 

مهندس ناصر محمدی مدیر عامل نیروگاه رامین با اعلام این خبر گفت : نیروگاه رامین بعنوان مهمترین تامین کننده برق مورد نیاز شبکه برق خوزستان نقش مهمی در خدمت رسانی و تامین آسایش مردم  بویژه در فصل تابستان دارد و با توجه کاهش دمای هوا و مصرف این انرژی در فصل پائیز ، اقدام به خارج نمودن این واحد از چرخه تولید و اجرای تعمیرات میاندوره ای نمودیم . 
وی با اشاره به توانمندی و تجربه پرسنل نیروگاه رامین در اجرای این پروژه، مهمترین اقدامات صورت گرفته شده در این عملیات را رسوب زدایی و تعویض تیوب های بلاک شده کندانسور ،بازدید و سرویس داخلی ژنراتور ، تعویض 22 شاخه لوله و سرویس و تنظیم مشعلهای بویلر ، رفع نشتی روغن یاتاقان 2 توربین ، رفع قطعی سنسور حرارتی یاتاقان 1 و 5 و همچنین رفع نشتی و آبندی ژنراتور این واحد 305 مگاواتی اعلام نمود .
مدیر عامل نیروگاه  درادامه ضمن قدردانی از تلاشهای شبانه روزی تیم های عملیاتی تعمیراتی ،بهره برداری وهمچنین مهندسی وبرنامه ریزی گفت: نیروگاه رامین با برنامه ریزی دقیق وانجام اقدامات پیشگیرانه عزمی جدی برای آمادگی تولید در تابستان 98 را دارد.
شایان ذکر است نیروگاه رامین اهواز بعنوان بزرگترین نیروگاه بخاری کشور با 6 واحد تولیدی ئ با مجموع ظرفیت 1850 مگاوات ساعت نقش مهمی در تامین برق مورد نیاز استان خوزستان و تقویت شبکه سراسری برق کشور ایفاء می کند.
۵ آذر ۱۳۹۷ ۱۰:۰۹
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۴۸۶