اخبار

خودکفایی نیروگاه رامین اهواز در تعمیرات اساسی واحدهای 300 مگاواتی

خودکفایی نیروگاه رامین اهواز در تعمیرات اساسی واحدهای 300 مگاواتی
برای دومین سال پیاپی عملیات تعمیرات اساسی یکی از واحدهای تولیدی نیروگاه رامین اهواز توسط کارکنان تلاشگر این نیروگاه و بدون حضور کارشناسان و پیمانکاران داخلی و خارجی در حال اجراست .
خودکفایی نیروگاه رامین اهواز در تعمیرات اساسی واحدهای 300 مگاواتی  
 
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز: برای دومین سال پیاپی عملیات تعمیرات اساسی یکی از واحدهای تولیدی نیروگاه رامین اهواز توسط کارکنان تلاشگر این نیروگاه و بدون حضور کارشناسان و پیمانکاران داخلی و خارجی در حال اجراست .      
داوود محمودی مدیرعامل نیروگاه رامین اظهار داشت : این نیروگاه  با تولید پایدار انرژی حیاتی برق نقش مهمی در ایجاد ، توسعه و تقویت زیرساختهای جنوب غرب کشور ایفا می کند و با توجه به تاریخ 38 ساله این نیروگاه  در خدمت رسانی مستمر به مردم و صنایع منطقه و تجارب ارزشمند کارکنان تلاشگر آن در تعمیرات  اساسی واحدهای نیروگاهی،  شاهد فصل نوینی از  بروز توانمندی ها و بکارگیری دانش و تخصص نیروهای بومی در صنعت برق کشور هستیم .                                                                                             
وی گفت : تجربه ارزشمند سال گذشته  این نیروگاه در اعتماد و تکیه بر تبحر و تخصص کارکنان خود در اجرای اصولی عملیات تعمیرات اساسی واحد 315 مگاواتی شماره 5 و  تولید پایدار انرژی برق و عملکرد مطلوب این واحد طی یکسال گذشته بویژه در پیک برق سال جاری، اراده ما را در تداوم و تقویت این رویکرد استوارتر نمود و هم اکنون نیز در ۷حال اجرای عملیات تعمیرات اساسی واحد 305 مگاواتی شماره یک این نیروگاه توسط کارکنان تلاشگر نیروگاه رامین اهواز و بدون حضور کارشناسان و پیمانکاران داخلی و خارجی هستیم  .                                                                                                                                                 
قدرت الله نریمیسا معاونت نگهداری و تعمیرات نیز با اشاره به روند مطلوب برنامه عملیاتی تعمیرات اساسی واحد شماره یک نیروگاه اظهار داشت : رفع چالشهای موجود و بهبود عملکرد تجهیزات مرتبط با بخشهای توربین ، ژنراتور ، بویلر ، ابزار دقیق، برجهای خنک کن ، توربوفیدپمپ و همچنین سایر تجهیزات جانبی  ،  از برنامه عملیاتی تعمیرات واحد شماره یک است و اظهار امیدواری نمود طبق برنامه ریزی های انجام شده تا پیش از آغاز فصل گرما  شاهد راه اندازی مجدد این واحد تولیدی باشیم .           
نریمیسا در ادامه به ارائه گزارش عملکرد 10 ماهه این معاونت در سایر واحدهای نیروگاه پرداخت  و تعمیرات نیمه اساسی بویلر واحد ۴ ، رفع حدود 16075  درخواست تعمیراتی  ، تعویض 588 شاخه لوله ایرهیتر و 76 شاخه لوله در دیواره بویلر کمکی فاز 3 ، جوشکاری و تراشکاری در محل شافت ایرهیتر واحد 4  و همچنین تعویض 136 شاخه لوله دیواره بویلر این واحد ، در مدار آوردن ۴ دستگاه پمپ ثابت تاسیسات ساحلی کارون و بهینه سازی در تاسیسات شیمی فاز ۱ و ۲  را  از  مهمترین اقدامات تعمیراتی این نیروگاه  از ابتدای سال 96 تاکنون عنوان نمود.                    
وی همچنین رزروسازی و بهینه سازی قطعات و تجهیزات نیروگاهی را از اقدامات اساسی در کاهش زمان اجرای عملیاتهای تعمیراتی و همچنین کاهش هزینه های این نیروگاه دانست .                                                                                                               
لازم بذکر است نیروگاه رامین اهواز با  شش واحد تولیدی ، بزرگترین نیروگاه بخاری کشور است و نقش مهمی در تثبیت و تقویت شبکه سراسری برق کشور ایفا می کند.
 
#کانال_خبری_نیروگاه_رامین_اهواز 
@prrppa
۲ بهمن ۱۳۹۶ ۱۸:۰۲
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۶۱۴