اخبار

صرفه جویی 120 هزار دلاری در نیروگاه رامین اهواز

صرفه جویی 120 هزار دلاری در نیروگاه رامین اهواز
کارشناسان این نیروگاه با بهره گیری از امکانات کارگاه های بومی و نظارت دقیق بر عملکرد آنها ، موفق به ساخت سیت ثابت تروتل والو برو و صرفه جویی ارزی 120 هزار دلاری شدند .
 
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز : کارشناسان این نیروگاه با بهره گیری از امکانات کارگاه های بومی و نظارت دقیق بر عملکرد آنها ،  موفق به ساخت سیت ثابت تروتل  والو برو و صرفه جویی ارزی 120 هزار دلاری شدند .
داوود محمودی مدیرعامل نیروگاه رامین با اعلام این خبر گفت : تکیه بر دانش و تخصص کارکنان این نیروگاه همواره از رویکردهای ما بوده و براین اساس توانستیم با اعتماد به تجربه و خلاقیت کارکنان خود و استفاده از امکانات کارگاه های بومی استان ، ضمن صرفه جویی ارزی ، در زمینه ساخت و تامین برخی از قطعات مورد نیاز خود نیز خودکفا باشیم.
 
 وی افزود : در مواقعی بدلیل عدم دسترسی به اطلاعات کافی از متریال ، ساختار فنی و طراحی  برخی از تجهیزات نیروگاهی ، قادر به تعمیر و بازسازی آنان نیز نبوده و مجبور به خرید این تجهیزات گرانقیمت از بازار خارجی بودیم ولی با توجه به رویکردی که در این عرصه داریم توانستیم با ساخت سیت ثابت تروتل والو  برو ،  ضمن بازسازی این والو  حساس و  استراتژیک ، اقدامی در جهت خرید والو جدید صورت نگیرد که این موضوع منجر به صرفه جویی حدود 120هزار دلاری شد . 
محسن مکوندی سرپرست اداره تعمیرات والوهای نیروگاه رامین نیز اظهار داشت : خرابی سیت ثابت تروتل والو برو واحد شماره 5  که بصورت ترک های فراوان در قسمت آب بندی آن بود  منجر به محدودیت ها  ، خرابی بیشتر این ولو و نهایتاً خروج واحد تولیدی از مدار می شد که طی بررسی های انجام گرفته و با همکاری معاونت مهندسی و نظارت فنی توانستیم ضمن دمونتاژ کامل گیربکس، سیت ثابت والو مذکور را با استفاده از توانمندی های داخلی و استفاده از امکانات کارگاه های بومی استان  ساخته و تعویض نمائیم.
 
وی گفت : مشکلات این نوع والوها بعنوان یکی از چالشهای مهم این نیروگاه قلمداد می شود و خوشبختانه  هم اکنون این والو حساس پس از بازسازی ، به علت عدم نشتی داخلی و رفع محدودیت های ناشی از آن ، با  بهترین عملکرد در مدار می باشد .
 
لازم بذکر است والو برو ( بای پاس والو سیلندر HP) نقش مهم و حساسی در تخلیه بخار اصلی تولید شده بویلر به کندانسور و جلوگیری از ورود بخار به توربین در شرایط اضطراری واحدهای نیروگاهی را بعهده دارد.
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۴۶
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۵۹۸