اخبار

افزایش 9/43% درصدی تولید برق در نیروگاه رامین اهواز

افزایش 9/43%  درصدی  تولید برق در نیروگاه رامین اهواز
این نیروگاه در تیر ماه سال جاری با تولید یک میلیون و 155 هزار و 864 مگاوات ساعت نسبت به میزان تولید مشابه سال گذشته 9/43% افزایش تولید داشته است.
 
به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز : این نیروگاه در تیر ماه سال جاری با تولید یک میلیون و 155 هزار و 864 مگاوات ساعت نسبت به میزان تولید مشابه سال گذشته  9/43% افزایش تولید داشته است.
داوود محمودی  مدیرعامل نیروگاه رامین با اشاره به گرمای طاقت فرسای تابستان و مصرف بالای انرژی برق  به  نقش نیروگاه رامین در تامین و تقویت برق مورد نیاز استان خوزستان و شبکه سراسری اشاره نمود و اظهار داشت:  کارکنان متعهد و تلاشگر این نیروگاه با وجود گرمای محیط و حرارت بالای تجهیزات نیروگاهی عزم و همت خود را بکار بسته تا با تولید پایدار انرژی برق ، نقش خود را در خدمت رسانی و تامین آسایش مردم بخوبی ایفا نمایند .
وی با اشاره به اهمیت نگهداری ، تعمیرات پیشگیرانه و بهره برداری اصولی و دقیق از واحدهای تولیدی گفت : در تیرماه سال جاری توانستیم با  تولید یک میلیون و 155 هزار و 864 مگاوات ساعت نسبت به میزان تولید مشابه سال گذشته  9/43% افزایش تولید داشته باشیم .
محمودی همچنین افزایش مصرف 7/59% درصدی گاز این نیروگاه را در راستای کاهش استفاده از سوخت مازوت و رویکرد این نیروگاه در صیانت از محیط زیست دانست و  از افزایش تولید راکتیو 4/33% درصدی و کاهش خروجهای اضطراری در تیرماه امسال خبر داد و گفت : در این ماه ضمن افزایش ساعت کارکرد 5/48%  درصدی ، توانستیم متوسط تولید لحظه ای این نیروگاه را به 267 مگاوات ساعت افزایش دهیم . 
 لازم بذکر است نیروگاه رامین اهواز با 6 واحد تولیدی و با مجموع 1850 مگاوات ، تامین کننده حدود ۴۰ درصد برق مورد نیاز استان خوزستان و 4 درصدکشور است و با توجه به توان و ظرفیت تولیدی آن نقش مهمی در تثبیت  و تقویت شبکه سراسری برق کشور ایفا می کند .
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۶ ۱۷:۳۸
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۵۸۸