اخبار

توربین های انبساطی نیروگاه رامین اهواز به بهره برداری می رسند

توربین های انبساطی نیروگاه رامین اهواز به بهره برداری می رسند
توربین های انبساطی نیروگاه رامین پس سالها خاموشی و با انجام تعمیرات تخصصی در آینده ای نزدیک مجدداً به بهره برداری می رسند .

                     

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز : توربین های انبساطی نیروگاه رامین پس سالها خاموشی و با انجام تعمیرات تخصصی در آینده ای نزدیک مجدداً به بهره برداری می رسند .

مهندس غلامرضا محمودی زودجانی مدیر راه اندازی توربین های انبساطی نیروگاه رامین اهواز اظهار داشت : در میان منابع متعدد تولید برق،‌ ایستگاه های تقلیل فشار گاز،‌ منابعی سرشار از انرژی جهت تولید برق می باشند که با توجه به اتلاف انرژی در شیرهای فشار شکن گاز،‌ ایده جایگزینی توربین های انبساطی به جای شیرهای مربوطه مطرح گردید.

وی گفت : اساس کار توربین های انبساطی بر اساس اختلاف فشار گاز  بین ورود و خروج  این توربین ها طراحی شده است که در نیروگاه رامین فشار ورودی از ایستگاه گاز به توربین در حدود 18 اتمسفر و خروج از آن در حدود 8/1 اتمسفر می باشد که همین اختلاف فشار باعث تولید 5/6 مگاوات برق در هریک از ژنراتورهای توربین انبساطی می گردد . وی همچنین افزود : دو واحد توربین انبساطی این نیروگاه با مجموع توان تولید 13 مگاوات ساعت توسط شرکت اطلس کوپکو در سال 82 نصب و راه اندازی شد اما به دلیل آلودگی گاز و مشکلات فنی از مدار خارج شد که راه اندازی مجدد آنها در سال 84 نیز بدلیل تحریم های کشورهای غربی علیه کشورمان باعث گردید تولید این توربین ها متوقف شود .

مهندس محمودی گفت : پس از رفع برخی از تحریمهای فنی و با هماهنگی شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی نسبت به تعمیرات اساسی و رفع مشکلات ساختاری این توربین ها با مشارکت کارشناسان آلمانی اقدام نمودیم که پس 11 سال توقف و با انجام آنالیزهای تخصصی ، طی ماههای آتی مجددا مورد بهره برداری قرار خواهند گرفت .

۲۳ آذر ۱۳۹۵ ۱۶:۱۱
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۲,۱۴۳