اخبار

همزیستی طبیعت و صنعت در نیروگاه رامین اهواز

همزیستی طبیعت و صنعت در نیروگاه رامین اهواز
این نیروگاه که 25 درصد مساحت خود را به فضای سبز اختصاص داده است یکی از برترین شرکتهای صنعتی کشور در عرصه توجه به فضای سبز می باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

به گزارش روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز:  نوشین جاوید مسئول فضای سبز نیروگاه رامین در این باره گفت: اهمیت وجود پوشش طبیعت سبز بر سلامتی جسم و روان انسانها و ایجاد روحیه نشاط و نیز پاک کردن هوا برکسی پوشیده نیست و با توجه به اینکه در محیطهای صنعتی آلودگیهایی وجود دارد  پوشش گیاهی و وجود درختان میتواند علاوه بر ایجاد روحیه نشاط در کارکنان ، تصفیه کننده طبیعی باشد.

 وی گفت :  مجموعه مدیریت و کارکنان نیروگاه رامین از گذشته تا کنون توجه به تقویت فضای سبز نیروگاه را سرلوحه کار خود قرار داده و فضایی سبز با وسعت یک چهارم کل مساحت این نیروگاه را ایجاد نمودند که قدمت برخی از درختان آن به حدود 35 سال میرسد.

جاوید گونه های گیاهی موجود در این نیروگاه را که در مساحتی به مترا‍‍ژ 270.000 مترمربع کاشته شده را  شامل گونه های کاج ایرانی ،کنار ، برهان گل زرد، انجیر معابد ، تکوما ، اکالیپتوس ، کنوکارپوس ، شمشاد اهوازی ، ختمی چینی ، گل کاغذی ،‌جامبو ، نخیلات و گلهای فصلی (نرگس- لادن- همیشه بهار- پریوش جعفری و ..) برشمرد که چهره ای بسیار متنوع و جذاب را ایجاد کرده است.

وی سیستم آبیاری پوشش گیاهی در این نیروگاه را از نوع تحت فشار ذکر کرد و افزود: سموم استفاده شده جهت آفت زدایی ، از سموم مورد تایید و دارای استاندارد زیست محیطی می باشند که هیچگونه خسارت و آثار باقیمانده مخربی در طبیعت ندارند.

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ ۰۷:۵۶
روابط عمومی نیروگاه رامین اهواز |
تعداد بازدید : ۳۹۲